Type to search

SPRÁVY ZAHRANIČIE

Pohraničná polícia sa rozhodla tvrdo zakročiť! TAKTO chcú zastaviť inváziu migrantov

Edita Silna
Edita Silna sep 27

 

Kontroverzia vypukla. Slovinská polícia na hranici s Chorvátskom blokuje migrantov a posiela ich späť.

 

Slovinská vláda už má zrejme dosť migrantov, ktorí po skupinách nelegálne vstupujú na územie Slovinska a rozhodla sa konať. Pohraničníci dostali ostrú muníciu a príkaz ju použiť proti tým, čo sa pokúsia nelegálne prekročiť hranicu. Samotné Chorvátsko, odkiaľ migranti do Slovinska utekajú, má veľké problémy na hranici s Bosnou, kde sa vytvorila obrovská skupina imigrantov, ktorí sa snažia za každú cenu dostať do Chorvátska a ďalej cez Slovinsko a Rakúsko do Nemecka.

 

(Medzitým však hraničné kontroly pokračujú. Natoľko, že zmiešané hliadky agentov Ľubľany a Záhrebu v roku 2018 rozvinuli 635 misií (polovica v Chorvátsku a polovica v Slovinsku). Nie je jasné, koľko migrantov bolo zastavených a vrátených späť)

 

A tak pozdĺž ostnatého drôtu, ktorý oddeľuje krajinu od Chorvátska policajti posielajú späť tých, ktorí sa snažia prekročiť hranice. Spor medzi krajinami vyvolal denník Ľubľana, ktorý odhalil interný policajný obežník, ktorý vyzýval agentov, aby vytlačili migrantov späť do Chorvátska – bez ospravedlnenia.

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak