Type to search

POLITIKA

ŠKANDÁL: V tomto Harabin oklamal celé Slovensko!

Edita Silna
Edita Silna apr 24

Strana Vlasť ďalej funguje a pokiaľ pôjde do volieb, tak Štefan Harabin bude jej volebný líder, ak mu to navrhnú. Pre agentúru SITA to povedal sám Harabin, ktorý viedol stranu v tohtoročných parlamentných voľbách.

 

Do Národnej rady SR (NR SR) sa Vlasť nedostala, keď nezískala dostatočný počet voličských hlasov. Samotná strana potvrdila, že bude pokračovať v politickej činnosti a počíta s Harabinom ako s volebným lídrom. „Ak budú chcieť, aby som ich reprezentoval na podklade programu, ktorý bol prítomný v mojej prezidentskej kampani a aj v kampani strany Vlasť, tak áno,“ vyjadril sa Harabin na otázku, či bude naďalej volebným lídrom strany.

 

Samotná strana potvrdila, že bude pokračovať v politickej činnosti a počíta s Harabinom ako s volebným lídrom „Neexistuje žiaden dôvod, prečo by strana Vlasť nemala s ním počítať. Ide o človeka, ktorý je principiálny, konzistentný v názoroch a hlavne nebojácny. O to viac je to aktuálne, keď sa už teraz schyľuje k predčasným voľbám pre zjavné rozpory medzi Matovičom a Sulíkom,“ uviedla v stanovisku Vlasť.

Harabin podáva žalobu! Dôvodom je Matovič

O tomto by ste mali vedieť…

V parlamentných voľbách dosiahla Vlasť podporu 2,93 percenta, čo predstavovalo 84 507 platných hlasov. Harabin hovorí, že na jeho postavení sa zatiaľ nič nemení. „Som sudca Najvyššieho súdu SR, mám prerušený výkon funkcie sudcu, takže moje statusové postavenie je jasné,“ poznamenal.

 

Odmietol, že by mu funkcia sudcu zanikla tým, že súhlasil so svojou kandidatúrou na kandidačnej listine politickej strany vo voľbách do NR SR. „Od ministra mám doručené rozhodnutie o prerušení výkonu funkcie. To znamená, že funkcia sudcu mi ešte trvá,“ zdôraznil.

 

Podľa neho by mu prezidentka Zuzana Čaputová s radosťou doručila rozhodnutie o zániku funkcie sudcu. Ako ďalej povedal, také rozhodnutie mu neprišlo. „Keby mi prišlo, automaticky to dám na ústavný súd a ten súdny spor Čaputová nemôže vyhrať so mnou ani na Islande,“ doplnil.

Vojna v koalícii! Takto to dopadlo medzi Matovičom a Sulíkom

Viac informácií sa dočítate v článku…

Podľa rezortu spravodlivosti však v prípade Harabina platí, že mu funkcia sudcu zanikla. V stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor začiatkom marca, sa uvádza, že by musel ísť na klasické výberové konanie.sk_SKSlovak
sk_SKSlovak