Type to search

POLITIKA

Pellegrini CHRLÍ oheň! TOTO odkazuje Sulíkovi a súčasnej vláde

Minister avizoval opatrnejšie zavádzanie opatrení.


„Uzatváranie ekonomiky nie je téma dňa,“ povedal Sulík s tým, že niektoré opatrenia z jari, napríklad zatváranie obchodov bolo „zbytočné a škodlivé“. Za „nie šťastné“ označil minister aj uzavretie okresov počas veľkonočných sviatkov. Momentálne takýto krok podľa neho nikto neplánuje.

 

Sulík tiež uviedol, že vyhlásenie núdzového stavu na jar len pre oblasť zdravotníctva nebolo „právne čisté“, keďže núdzový stav je možné vyhlásiť len pre nejaké územie a na nejaký čas, ale nie konkrétnu oblasť fungovania štátu. Preto podľa neho v súčasnosti vláda vyhlásila núdzový stav pre všetky oblasti, avšak len na obdobie 45 dní. Zákon pri tom povoľuje núdzový stav na 90 dní. Zároveň chce podľa ministra vláda precizovať zákon o hospodárskej mobilizácii.


Líder strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini vláde vyčíta, že nevyužila letné obdobie na to, aby sa pripravila na druhú vlnu pandémie. Odborníci podľa neho pritom jej príchod predpokladali. „Ľudia sú extrémne nervózni, nevedia čo si majú myslieť,“ uviedol s tým, že podľa momentálnych nariadení ľudia nemôžu ísť na štadión, tlačia sa ale napríklad v autobusoch. Štát podľa neho tiež mešká s finančnou pomocou pre rôzne skupiny obyvateľstva. „Máte v uliciach športovcov, odborárov, kultúrnikov,“ povedal ministrovi.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak