Type to search

POLITIKA

Raši TVRDO zakročil: Obvinil Matoviča a poslal mu štipľavý odkaz!


Premiér Igor Matovič (OĽANO) namiesto toho, aby odvolal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), obviňuje všetkých naokolo. Myslí si to poslanec Národnej rady SR Richard Raši (nezaradený), pôsobiaci v novovzniknutej strane Hlas–sociálna demokracia

 

Reagoval tak na Matoviča, ktorý tvrdí, že Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) prišla o milióny eur pre systém rozdelenia financií. Predseda vlády podľa Rašiho prišiel s ďalším nezmyslom, a tým je tvrdenie, že štát má vopred vedieť, koľko ktorá poisťovňa zaplatí v budúcnosti za liečbu svojich pacientov.


Raši pripomína, že preto, aby súkromné poisťovne neboli motivované mať iba zdravých a finančne nenákladných pacientov, sa v minulosti zaviedol prerozdeľovací systém. VšZP z neho dostáva najviac, hovorí.

 

„Igor Matovič klame a jediný jeho cieľ je útočiť na Petra Pellegriniho, ktorý ho už zrejme predbehol v preferenciách. Svedčí o tom aj fakt, že počas posledných dvoch rokov je VšZP v zisku,“ poznamenal poslanec. Ak by skutočne bývalá vláda nastavila prerozdeľovací systém zle, prečo ho nová za sedem mesiacov nezmenila, pýta sa Raši.

Dôvodom podľa neho je, že slovenský prerozdeľovací systém je jedným z najspravodlivejších v Európskej únii a aj najviac nápomocný VšZP.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak