Type to search

POLITIKA

Sulík sa VZOPREL Matovičovej vláde: TOTO premiér rozdýcha len ťažko

Pandemická komisia navrhuje zatvoriť reštaurácie, zástupcovia SaS sú zásadne proti. Počas rokovania Ústredného krízového štábu to uviedol minister hospodárstva a predseda strany Richard Sulík. „Sme za to, aby sa dodržiavali hygienické opatrenia, dvojmetrové odstupy, rúška, dezinfekcia rúk, pokojne aj meranie teploty,“ povedal. SaS podľa neho rovnako nevidí dôvod na zatváranie fitnescentier či divadiel


„Veľmi ma prekvapilo, že nikto z odborníkov nemá dáta. My nevieme, koľko z tých nakazených chodí pravidelne do fitnescentra, divadla či reštaurácie. Vieme akurát, že ohniská nákazy sú svadobné hostiny. V poriadku, tie zakážme, limitujme alebo inak výrazne obmedzme. Tomu rozumiem, to je pochopiteľné,“ konštatoval Sulík. Práve pre chýbajúce dáta považuje takéto zákazy ‚za strieľanie od pása‘ a zároveň mimoriadne škodlivé pre ekonomiku.

 

Neskôr šéf rezortu hospodárstva na sociálnej sieti pritvrdil, keď premiérovi smeroval tvrdú výčitku a vyjadrenia pandemickej komisie nazval tliachaninami. Šéf rezortu hospodárstva okrem toho pripomenul, že už na jar prišlo k veľkým škodám na ekonomike. Reštaurácie či fitnescentrá si podľa neho vyčerpali svoje rezervy.


„Melú z posledného. Keď teraz príde zákaz, tak ich vlastne zlikvidujeme,“ povedal Sulík. Dúfa preto, že takéto rozhodnutie nepadne. „Za to, že na svadobných hostinách sa nakazí množstvo ľudí na Orave, predsa nie je dôvod zatvárať reštaurácie v Poltári,“ uviedol minister.

 

Vyjadrenia Richarda Sulíka a jeho boj o prežitie ľudí nazval premiér ako mimoriadne nezodpovedné správanie: „Sú ľudia, ktorí sa ani v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici.“ Na sociálnej sieti to napísal premiér Igor Matovič.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak