Type to search

POLITIKA

TRAPAS ako hrom! Pozrite sa, ako Matovič strápnil celé Slovensko

V Bruseli začína summit Európskej únie, kde sa stretnú predsedovia vlád a prezidenti jednotlivých členských štátov, pričom Slovensko zastupuje premiér Igor Matovič. Tomu sa už po príchode na miesto podaril poriadny trapas, ktorý mohli vidieť tisícky ľudí.


Počas týchto dní sa v Bruseli koná jedno z dôležitých stretnutí, na ktorých sú hlavnými témami pobrexitová dohoda a nové klimatické záväzky. Po príchode jednotlivých premiérov členských krajín boli požiadaní o úvodné posolstvo k summitu EÚ.

 

Táto tradícia zrejme prekvapila samotného Igora Matoviča, ktorý sa postavil pred novinárov s cieľom upozorniť na dôležitosť životného prostredia. ,,Dobrý deň, zdravím vás všetkých. Tento summit môže byť začiatkom niečoho veľmi pekného v našom spoločnom európskom dome. Keď my budeme zelenší o 10 rokov ako stromy, keď to trošku odľahčím a zároveň naši partneri budú robiť z prírody naďalej niečo, čo je možné…môžem ísť ešte raz?“ zmätene požiadal premiér o opravu jeho príhovoru. Priamo počas snahy napraviť si znenie jeho posolstva však zistil, že ide o priamy prenos a napokon to radšej zabalil.Keď mal na kameru povedať pár slov, prišiel problém. Nervózny premiér hľadal slová. ,,Neviem, ako mám začať,“ povedal úprimne. Následne sa rozrozprával o ochrane životného prostredia, avšak myšlienku premyslenú zrejme nemal a zasekol sa. ,,Môžem ešte raz?“ spýtal sa, či môže začať odznova.

 

Matovič chvíľu zmätkoval a márne hľadal slová v angličtine. A potom prišla správa, s ktorou zjavne nerátal. Jeho prejav sa vysielal naživo! ,,Naživo? Ó nie,“ vyvalil premiér oči a pleskol sa po čele, keď to zistil.

 

Video na sociálnej sieti zverejnil Peter Kmec, ktorý je členom strany Hlas-sociálna demokracia. ,,To, čo predviedol premiér Matovič nemožno inak nazvať ako hanba. Namiesto vyhadzovania štátneho tajomníka z delegácie by sa mal skôr pripraviť na dôstojnú reprezentáciu štátu,“ nešetril kritikou nahnevaný politik.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak