Type to search

POLITIKA

Drucker odhalil najväčšie TAJOMSTVO Pellegriniho a Sakovej!

V posledných dňoch sa odhaľujú stále šokujúcejšie informácie o fungovaní polície a vysokých funkcionárov v čase vládnutia Smeru. O tom, ako došlo k odchodu dnes už väzobne vyšetrovaného Tibora Gašpara, porozprával známy politik, ktorý zo strany odišiel.


Najnovšie sa na adresu lídra strany Hlas Pellegriniho rozhovoril aj Tomáš Drucker, ktorý rovnako odišiel zo strany Smer. Kým exminister zdravotníctva však stranu opustil, poukázal na to, že Pellegrini zostal, a dokonca mal súhlasiť aj so zarážajúcimi podmienkami. V prípade Gašpara, ktorého odchod z polície požadovala verejnosť už v roku 2018, to mal byť Fico, kto naliehal najviac, aby policajný prezident zostal! “Tieto požiadavky mi začali hovoriť až po mojom vymenovaní. Jediný Fico priamo naliehal. Fico na mňa naliehal, aby som ho neodvolával. Jasne som vnímal tlak Smeru, že im záleží na Gašparovi,” uviedol.

 

Podľa Druckera bola vtedy naňho požiadavka, aby sa stal ministrom vnútra s vládou Pellegriniho. Gašpar mal pritom niekoľkokrát sľúbiť, že odíde, no nestalo sa tak. Keď zvažoval svoj odchod zo Smeru, Pellegrini tvrdil, že odíde aj on. Drucker ale ostal sklamaný: “Problém bol, že v tej chvíli ani Peter Pellegrini nebol schopný sa ma zastať. Povedal som mu, že potrebujem urobiť zmeny v zákonoch, inak tam šaškovať nebudem. Za tie tri týždne vo funkcií ministra vnútra som dospel k názoru, že máme obrovské rozdiely mentálneho vnímania sveta. Ja som vtedy očakával Pellegriniho sľúbenú podporu, ale nedostal som ju,” vysvetľuje.


Na záver odhalil aj to, že Pellegrini podľa jeho slov nikdy neviedol krajinu samostatne a ostával pod vplyvom svojich predchodcov. “Robert Fico mal veľkú moc a riadil svojich nominantov na ministerstvách aj dva roky potom, ako už vládu viedol Pellegrini. Gašpara potom neodvolal ani Peter Pellegrini, keď mal právomoci ministra vnútra. Prečo to neurobil? Pretože podľahol vplyvu vedenia Smeru. Po mojom odchode sa stala ministerkou pani Denisa Saková, a to vtedy nebol človek Petra Pellegriniho, ale Roberta Kaliňáka. Peter Pellegrini konal v situácii, že musí pred očami verejnosti niečo spraviť. Tak sa dohodol s Gašparom na neskoršom odchode, ale Ficovi ustúpil a nechal im cez Sakovú ministerstvo vnútra, šokuje nakoniec.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak