Type to search

POLITIKA

Sulík to povedal na plné ústa: TOTO si myslím o Matovičovom núdzovom stave!

Edita Silna
Edita Silna nov 11

Na Slovensku už o pár dní skončí platnosť núdzového stavu, v dôsledku čoho zasadol Ústredný krízový štáb. Odborníci sa po dlhej diskusií rozhodli odporučiť jeho predĺženie, keďže situácia spojená s bojom proti pandémie ešte nie je pod kontrolou.


Braňo Závodský sa včera (10. novembra) vo svojej spravodajskej relácií telefonicky spojil s Igorom Matovičom. Spoločne rozoberali epidemiologickú situáciu na Slovensku, pričom premiér oznámil, že Ústredný krízový štáb odporúča predĺženie núdzového stavu o 90 dní.

 

Na našom území bol totiž vyhlásený núdzový stav od 1. októbra na 45 dní, pričom platnosť končí už v sobotu (14. novembra). ,,Keď sa núdzový stav pred 45 dňami vyhlasoval, boli sme vo výrazne lepšej situácií,“ argumentoval predseda koaličnej strany OĽaNO.


To sa však nepáči Richardovi Sulíkovi, ktorý má v pláne pri rokovaní vlády oponovať kolegom. ,,Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde hlasovať. Viem si predstaviť kompromis-predĺženie o maximálne 30 dní…,“ napísal na sociálnej sieti, pričom šéf liberálov v predĺžení na tri mesiace nevidí zmysel.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak