Type to search

POLITIKA

Pellegrini dostal NEMILOSRDNÚ nakladačku: “Je to za čiarou!” hovoria známe tváre

Ministerstvo zdravotníctva sa dôrazne ohradzuje voči dezinformáciám o vakcinačnej kampani Vakcína je sloboda, ktoré v nedeľu zazneli v relácii O 5 Minút 12 na RTVS z úst poslanca NR SR Petra Pellegriniho.


Pán Pellegrini svojimi výrokmi navodzoval dojem, že osobnosti sú v kampani pre peniaze a za prednostné očkovanie. Ani jedno z toho nie je pravda. Do kampane Vakcína je sloboda sa zapojili všetci jej podporovatelia nezištne a zaočkovaní budú štandardne podľa poradia, ako všetci občania Slovenska. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva.

 

Pridávame aj vyjadrenie Kamily Magálovej, ktoré sa Pellegriniho slová nepríjemne dotkli.

“Dnes som si na RTVS vypočula slová p. Pellegriniho, ktorý sa obul do očkovacej kampane Vakcína je sloboda, do ktorej aj mňa oslovili. Neváhala som ani chvíľu, lebo zaočkovať sa určite chcem. Tým pádom som dala svoje rozhodnutie aj verejne najavo. Pellegrini nás nazval “hviezdičkami”, čo pri mojom veku je dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem. Ale čo ma najviac pobúrilo, bolo to, keď tvrdil, že vraj sme za to dostali honorár a boli prednostne zaočkovaní. Je to klamstvo, všetci sme to robili bez nároku za honorár, zaočkovaná tiež nie som, počkám si, kým príde na mňa rad.”

 

Všetky osobnosti, ktoré sa zúčastňujú na tejto kampani, tak robia z presvedčenia a bez nároku na honorár. Osobnosti, ktoré sa účastnia na tejto kampani, neboli prednostne očkované. Okrem prezidentky a zdravotníkov, nikto zo zúčastnených ešte nebol očkovaný a poctivo čakajú, kým sa dostanú na rad.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak