Type to search

POLITIKA

Pohár pretiekol! Matovič sa ZRÚTIL a útočí na do Slovákov: TOTO vláda neustojí!

Minister financii Igor Matovič odletel v štvrtok (8. apríla) do ruskej Moskvy, aby sa stretol s Kirillom Dmitrievom, pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V. Potom, čo bývalého premiéra ostro skritizovali viacerí poslanci, sa Slovákom prihovoril aj on sám, pričom servítku si pred ústa rozhodne nekládol!


“V priebehu nasledujúcich 2 mesiacov nám príde milión vakcín podľa zmluvy, to znamená pre pól milióna ľudí. Potom následne v máji a v júni ďalší milión vakcín pre ďalšieho pól milióna ľudí,” uviedol Igor Matovič 1. marca na košickom letisku, kde boli doručené prvé dávky látky. Tie nakúpil v tajnosti spolu s Marekom Krajčím, pričom obaja sa stretli s mimoriadnou kritikou nielen od koaličných partnerov, ale aj širokej verejnosti.

 

Po peripetiách ohľadom vakcíny Rusko napokon vyzvalo Slovensko, aby vrátilo všetky dávky látky, nakoľko sme podľa Ruského fondu priamych investícii porušili zmluvu. Prešľap mal nastať tým, že ŠÚKL zadal testovanie vakcíny laboratóriu v Biomedicínskom centre SAV, ktoré nie je súčasťou siete oficiálnych laboratórii EÚ.

 

Po ukončení zmluvy a výzve vypenil predovšetkým Igor Matovič, ktorý na sociálnej sieti nešetril emóciami. “Keď sme priviezli Sputnik V na košické letisko, navreli im z nenávisti oči krvou. Spustili svoju geopolitickú špinavú hru proti “hybridnej zbrani” Ruska.. a bolo im úplne jedno, či budú predčasné voľby a vráti sa mafia k moci. Dnes však svoje dielo dokonali – svojimi bludmi, ktoré cez Denník N pustili do celého sveta, primäli Rusov povedať dosť – a tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. GRATULUJEM, IDIOTI! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské,” odkázal nahnevaný Matovič, ktorý ľudí ubezpečuje, že svoj boj nevzdá.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak