Type to search

POLITIKA

Kollár ODSÚDIL Kolíkovú: “Je to neprípustné!” TOTO ministerke len tak neprejde

Edita Silna
Edita Silna máj 14

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) vykašľala na prípravu legislatívy upravujúcej lehoty kolúznej väzby. Vyčíta jej, že za rok vo funkcii nepripravila túto novelizáciu. Obáva sa, že kolúzna väzba sa používa ako trest


„Nestačím sa diviť, ako tu počúvam, pani ministerka, ako ste vy pripravená urobiť ambiciózny zákon. Pýtam sa, čo ste robili celý rok? Koľko budeme ešte počúvať, že ste ambiciózna? Ešte ďalší rok, tretí rok?“ vyhlásil Kollár počas diskusie v pléne NR SR k návrhu poslankyne Petry Hajšelovej (Sme rodina), ktorý upravuje lehoty kolúznej väzby.

 

Pýtal sa ministerky, koľko mŕtvych v kolúznej väzbe jej bude stačiť, aby zmenila legislatívu. „Koľko potrebujete mŕtvych Lučanských? Jedného nestačí? Desiatich? Päťdesiati vám budú stačiť, pani ministerka?“  „Rok ste ministerkou, dodnes to nie je. Ja som vás o to prosil na jeseň minulého roku,“ povedal Kollár a vyčítal ministerke, že „sa na to vykašľala“. Dodal, že návrh Hajšelovej sa dá v druhom čítaní upraviť.

 

„Prečo používate naratív, že my ideme púšťať ľudí? To znamená, že priznávate, že kolúznu väzbu používate ako trest, čo je neprípustné,“ pokračoval nahnevane Kollár. „Platí prezumpcia neviny a keď to necítite, nebuďte ministerkou spravodlivosti, prosím,“ doplnil.

 

Kollára v pléne podporila okrem poslancov Sme rodina napríklad aj koaličná poslankyňa Katarína Hatráková (OĽANO). Treba podľa nej brať zreteľ na plynutie času. „Keď je niekto ponižovaný, čas plynie inak. Tu sa bavíme o porušovaní ľudských práv,“pripomenula v súvislosti s podmienkami v kolúznej väzbe. Dodala, že v takejto situácii sa „kašle“ na procesy a treba konať.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak