Type to search

SPRÁVY

FOTO: Vodu káže, víno pije! TAKTO Pokrytec Mikas OKLAMAL celý národ!

Slováci z každej strany vnímajú výzvu, aby letnú dovolenku radšej trávili na Slovensku, vďaka čomu by sme mohli predísť hroziacej tretej vlne pandémie koronavírusu. Niet sa čo diviť, že ich záber hlavného hygienika v zahraničí poriadne nahneval!


Rezort zdravotníctva, Úrad verejnéh zdravotníctva SR, Ústredný krízový štáb a mohli by sme menovať ďalšie inštitúcie, ktoré v posledných týždňoch varujú pred zahraničnými dovolenkami. Výzvy na letnú dovolenku na Slovensku sa zintenzívnili, keď sa začal šíriť delta variant.

O to viac prekvapila ľudí fotografia, ktorá sa začala šíriť sociálnou sieťou rýchlosťou blesku. Nachádza sa na nej totiž hlavný hygienik Ján Mikas užívajúc si voľné dni v Chorvátsku konkrétne v Podgore. ,,Pán hlavný hygienik SR si po mimoriadne náročnom pracovnom období vzal pracovné voľno a trávi ho so svojimi najbližšími, na ktorých mal uplynulý i tento rok veľmi málo času,“ uviedla hovorkyňa ústavu Dáša Račková pre plusku.sk.

 

Mikas má byť kompletne zaočkovaný a rešpektovať protipandemické opatrenia. Podľa slov hovorkyne veľké množstvo dovolenkujúcich Slovákov spoznáva hlavného hygienika, pričom sa mu prihovárajú alebo ho žiadajú o radu, ako postupovať po návrate na naše územie.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak