Type to search

DOMÁCE

Prokurátor adresoval Kováčikovi ZDRVUJÚCE slová! TOTO ho dostane do kolien

Dušan Kováčik sa aj v piatok postavil pred Špecializovaný trestný súd, kde mal padnúť v poobedňajších hodinách rozsudok o jeho ďalšej väzbe. Robert Fico sa Kováčika po celý čas zastáva, no prokurátor mu teraz adresoval slová, ktoré ho rozhodne nepotešia.

Dušan Kováčik sa aktuálne nachádza na Špecializovanom trestnom súde, kde si má v poobedňajších hodinách vypočuť verdikt sudkyne. Robert Fico, ktorý ho vo štvrtok dokonca prišiel podporiť do súdnej siene, opakovane tvrdí, že ide o politického väzňa a celý proces označuje za frašku.

Hlavným argumentom Fica je pritom svedok Csaba Dömötör, ktorého spochybňuje kvôli preukázanej krivej výpovedi ako nedôveryhodného. Prokurátor Michal Šúrek ale podľa portálu Aktuality povedal Kováčikovi, ktorý rovnako poukazuje na Dömötörovu krivú výpoveď, že jeho výpoveď nemá rozhodujúci charakter v prípade obžaloby. “Výpoveď v žiadnom prípade nemá rozhodujúci charakter. Bola použitá podporne a jej prítomnosť v spise je dôkazom vyvíjajúcej sa dôkaznej situácie,” mal uviesť prokurátor.

Ten taktiež dodal, že Dömötörova krivá výpoveď nemá nič spoločné s aktuálne riešenou trestnou vecou. Kováčikovi sa rovnako nepáči, že hoci svedkom nebol zaistený majetok, jemu áno, čo považuje za hrubý rozpor so zákonom. Prokurátor ale doplnil, že svedok objasnil mnohé dôležité skutočnosti a podotkol, že od poslednej Kováčikovej žiadosti o prepustenie ešte neuplynula ani 30-dňová lehota. Fico sa pritom len pred pár hodinami rozčuľoval vo videu, ktoré natočil po návšteve súdu, v ktorom sa vyjadroval hanlivo aj o prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak