Type to search

POLITIKA

V Sliači a Zvolene sa ľudia boja cudzích vojsk! Zúfalí primátori vyzývajú Naďa

Edita Silna
Edita Silna jan 20

Primátori Sliača, Zvolena a Banskej Bystrice pred niekoľkými dňami adresovali list s otázkami k obrannej dohode s USA aj poslancom Národnej rady SR. Myslia si, že obyvatelia týchto miest a obcí by mali byť o pobyte cudzích vojsk v ich blízkosti informovaní ako prví.

Vyhlásenie, v ktorom sú zahrnuté otázky primátorov a starostov obcí nachádzajúcich sa v blízkosti Letiska Sliač v oblasti dosahov obrannej dohody SR s USA na daný región, chcú odovzdať zástupcovia dotknutých samospráv v piatok 21. januára na osobnom stretnutí ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO). Pre TASR to uviedla primátorka mesta Sliač Ľubica Balgová.

„Myslím si, že obyvatelia týchto miest a obcí by mali byť informovaní ako prví, aby boli rozptýlené ich obavy z pobytu cudzích vojsk, keďže majú ešte v živej pamäti posledný ,krátkodobý’ pobyt sovietskych vojsk,“ uviedla pre TASR. „Tiež som presvedčená, že si zaslúžia kompenzácie za zníženú kvalitu života v blízkosti vojenského letiska,“ dodala.

Podľa nej informácie, ktorými doposiaľ obyvatelia regiónu disponujú, sú nedostatočné. „Našim občanom vôbec nevieme odpovedať na mnohé otázky. Nevieme najmä, aký dosah to bude mať na kvalitu ich života,“ doplnila.

List s otázkami k obrannej dohode s USA adresovali primátori Sliača, Zvolena a Banskej Bystrice pred niekoľkými dňami aj poslancom Národnej rady SR.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak