Type to search

POLITIKA

Sudkyňa podala na Fica trestné oznámenie!

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová podala trestné oznámenie na predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. Súvisí to s jeho štvrtkovými (17. 3.) vyjadreniami, ktoré sa dotýkajú profesijnej činnosti Sabovej.

Sabová podala na Fica trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov zasahovania do nezávislosti súdu a ohováranie, dodala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Smer-SD vo štvrtok vyhlásil, že policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) si mali vybavovať konkrétnych sudcov pre rozhodovanie v kauzách. Líder Smeru-SD Robert Fico poukázal, že jedným zo „spolupracujúcich“ sudcov má byť predseda ŠTS Ján Hrubala. Ten zaujatosť odmietol.

Fico argumentoval prepisom ďalších komunikácií, ktoré majú prepojenie a manipuláciu dokazovať. Citoval z materiálov, ktoré podľa neho opätovne usvedčujú z protiprávnosti konania v súčasnosti už obvinených vyšetrovateľov NAKA i niektorých prokurátorov ÚŠP, rovnako tak zo zaujatosti viacerých sudcov ŠTS či sudcu Najvyššieho súdu Juraja Klimenta.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak