Type to search

POLITIKA

Remišová ukázala Putinovi, kto je tu pán! TIETO slová myslí smrteľne vážne!

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky máj 30

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) to s bojom proti Rusku a ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi zjavne myslí vážne! Najnovšie vyšla na Svetovom ekonomickom fóre v Davose s vyjadreniami, že Putin svoju agresiu neprejavuje len fyzicky na Ukrajine, ale aj v online priestore. A ministerka upozorňuje, že na boj s Ruskom v online priestore je potrebné disponovať patrične silnými nástrojmi proti dezinformáciám.

„Ruské vojnové zločiny nás postavili zoči-voči hrôzam, aké Európa nezažila od druhej svetovej vojny. Agresívna veľmocenská politika Ruskej federácie sa však neodohráva len na ukrajinskom území, ale aj v globálnom online priestore, ktorý musíme pred útokmi chrániť rovnako ako územnú bezpečnosť našich krajín,“ vyhlásila podpredsedníčka vlády.

A Remišová za svoje vyjadrenia a svoju činnosť nevyšla z Davosu naprázdno. Oceniť sa ju rozhodol samotný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Remišovej ministerstvo teda na sociálnej sieti vyjadrilo aj svoju patričnú pomoc. Otázne však je, čo konkrétne znamená takéto ocenenie pre Slovensko a pre momentálne ťažký život slovenského občana.

„Na podujatie zorganizované Ukrajinou ju osobne pozval minister pre digitalizáciu Mykhailo Fedorov, ktorý jej v mene prezidenta Zelenského odovzdal Ukrajinskú cenu mieru a ocenil pomoc a podporu Slovenska v boji proti ruskej agresii,“ uviedlo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI).

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak