Type to search

POLITIKA

Matovič REZIGNOVAL! Zachraňovať vládu už podľa neho nemá zmysel

Prečo sa SaS s OĽaNO sporia o dôvodoch rozpadu vlády? Každá z politických strán hľadá argumenty na podporu svojho stanoviska a na odstránenie potenciálnych škôd, ktoré im pád vlády môže priniesť. Keďže vo voľbách na Slovensku opakovane vyhrávajú politici, ktorí využívajú lož ako pracovnú metódu, očakávam, že si verejnosť bude pamätať skôr príbeh Igora Matoviča než realitu, upozornil politológ Jozef Lenč.

„Nie ste hodní ďalej vládnuť,“ vyhlásil líder Obyčajných ľudí Igor Matovič v deň, keď aj on spolu so stranou SaS povalil vládu Ivety Radičovej. V súčasnosti toto rozhodnutie opäť hádže len na svojich bývalých koaličných partnerov, ktorým vypočítal, koľko „dovolila SaS žiť protikorupčným vládam, ktorých bola súčasťou“. „Vzorec je rovnaký – do jedného roka a kúsok musí SaS položiť každú protikorupčnú vládu, ktorej je súčasťou,“ tvrdí minister financií, ktorý dodal, že už nemá silu zabrániť pádu vlády.

Pokiaľ Matovič neodíde zo svojho postu do konca augusta, ministri za SaS začiatkom septembra podajú demisiu, zopakoval opäť v závere minulého týždňa predseda SaS Richard Sulík. Zdôraznil, že si nevie predstaviť návrat SaS do koalície, pokiaľ predseda OĽaNO Igor Matovič ostane vo vláde. Viacerí predstavitelia vládnej koalície už preto otvorene pripúšťajú predčasné voľby.

Líder Obyčajných ľudí sa situáciu snaží zvrátiť jemu typickými odkazmi na sociálnej sieti plnými obvinení. „SaS 1. septembra povalí už tretiu protikorupčnú vládu v rade. Môžeme dúfať, môžeme ich prosiť, môžeme vyzývať, nič nepomôže, aj tak rozhodne jeden človek ako vždy doteraz,“ napísal Matovič a pridal aj výpočet trvania pravicových vlád. „Radičová: 1 rok, 3 mesiace a 2 dni. Matovič: 1 rok a 9 dní. Heger: 1 rok a 5 mesiacov,“ pripomenul.

„Držím palce každému, kto sa bude nasledujúce dva týždne ešte snažiť zabrániť SaS v dokonaní ,diela’. Ja na to silu po tých 11 rokoch skúseností nemám. Napriek tomu – Rišo, skús tentoraz prvýkrát urobiť krok späť a zachrániš Slovensko pred vládou mafie Smeru a Hlasu s kovanými fašistami z Republiky,“ odkázal Matovič.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak