Type to search

DOMÁCE

V Košiciach sa zišli premiéri V4. Heger si pre Orbána pripravil NEČAKANÝ dar

Predsedovia vlád krajín Vyšehradskej skupiny (V4) sa vo štvrtok stretli v Košiciach, kde sa koná samit v rámci slovenského predsedníctva vo V4. Ako TASR informoval Úrad vlády SR, rokovať budú najmä o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou. Do Košíc prišli všetci premiéri krajín V4.

Do Košíc prišli všetci premiéri krajín V4. Okrem slovenského predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) aj český premiér Petr Fiala, maďarský premiér Viktor Orbán i predseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki. Ten v súvislosti s košickým stretnutím uviedol, že Poľsko spolu s Českom a Slovenskom na ňom požiada Maďarsko, aby urýchlene ratifikovalo vstup Fínska a Švédska do NATO. Fiala zas avizoval, že na samite sa bude hovoriť aj o šále s mapou veľkého Uhorska, s ktorým pózoval maďarský premiér, čo spôsobilo medzinárodný rozruch.

Heger v tejto súvislosti na sociálnej sieti Facebook uviedol, že Orbánovi daroval nový šál, na ktorom je nápis Slovakia a slovenský znak. Pripojil aj fotografiu, ako v ňom spoločne s premiérom Maďarska pózuje.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak