Type to search

POLITIKA

Mikulcov nákup vrtuľníka za 13 miliónov bez výberového konania! Súd rozhodol – bude sa spovedať!

Bude sa zodpovedať? Alebo sa opäť raz budeme tváriť, že je všetko v poriadku? MV SR kúpilo vrtuľník Leonardo AW 189 spolu s vybavením a výcvikom pre pilotov za vyše 13 miliónov eur. Zákazku zrealizovalo priamym rokovacím konaním. Okamžitý nákup minimálne jedného vrtuľníka označilo za nevyhnutný pre zachovanie schopnosti plnenia úloh Leteckého útvaru MV SR. Treba pripomenúť, že tento nákup bez výberového konania sa navyše uskutočnil v čase pádu Hegerovej vlády. A že zďaleka nejde o prvý „skvelý nákup,“ Romana Mikulca.

Za samotný vrtuľník vyrobený v roku 2016 zaplatí rezort 10,6 milióna eur. Výcvik troch pilotov, objednané vybavenie na misie a realizácia technického dohľadu CAMO majú stáť 2,535 milióna eur. Dodávateľom je lichtenštajnská spoločnosť HELIPOOL GmbH. Zmluvu uzavreli v polovici decembra 2022.

Ministerstvo obhajuje nevyhnutnosť okamžitého nákupu aj časom potrebným na jeho implementáciu do prevádzky v trvaní deviatich až 12 mesiacov.

„Iba tak sa môže stihnúť jeho uvedenie do prevádzky pred ukončením prevádzky jedného z vrtuľníkov Mi-171 v auguste 2023 a existuje možnosť zachovania kontinuity vykonávaných činností,“ uviedlo.

To, že u nás netrápilo ani pána Hegera ani pani prezidentku, že v čase nákupu bol už Roman Mikulec spolu s ostatnými členmi vlády odvolaný, ani to, že nákup za 13 miliónov eur sa spravil z večera do rána, neznamená, že sa to zdalo v poriadku všetkým.

ÚVO nariadilo zákazku zrušiť. Čo urobil pán Mikulec z „protikorupčnej vlády slušných ľudí?“ Vrtuľník kúpil!

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak