Type to search

POLITIKA

“Čo som sa účtovník?” Sulíkovi výrazne horí pod zadkom, z Dubaja sa hlási nezaplatený milión

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky júl 10

Sulík nie je účtovník. Nuž, to je asi také, ako legendárna výhovorka istého politika, že „on nie je historik.“ Iný zase je poslancom, ale nevie obsluhovať počítač. Slovenská politika prináša celkovo síce viac zla ako osohu, Slovákovi a Slovenke ale môže byť útechou aspoň to, že sem tam sa dá na nej aj zasmiať. Ako keď pani Remišová vysvetlila, že spiaci medveď, sa meter od nej zobudil a ušiel. Uznávam, je to taký ten „smiech cez slzy.“ Šéf strany Sloboda a Solidarita, Richard Sulík, sa v relácii TA3 podujal verejnosti vysvetliť, ako to vlastne bolo s „dubajským barom.“

„Tie pohľadávky sú miestami úplne smiešne. Tam od nejakého kuchára za dva týždne, čo tam niekde býval, pýtajú 30-tisíc eur. To sú šialené veci. Nehnevajte sa, tam bola komisárka pre EXPO, tá to mala na starosti. Tá bola zodpovedná za použitie týchto prostriedkov. Ja som ako minister neriešil, či je niečo správne zaúčtované,“ vysvetli Sulík v relácii V politike.

Nuž, položme si teraz spolu otázky: „Mal by minister hospodárstva, ktorého rezort celý „Dubaj“ organizoval vedieť, ako sa nakladá s prostriedkami štátu? Teda s peniazmi daňových poplatníkov? Pri akcii jeho rezortu? Alebo nemal, lebo „nie je účtovník?“

No a teraz k tým „smiešnym“ faktom. Rezort hospodárstva pod vedením úradníckeho ministra Petra Dovhuna zverejnil závery auditov, ktoré hovoria o tom, že v Dubaji bolo prenajatých 5 apartmánov za 178 000 €, ktoré neoprávnene využívali ľudia mimo zamestnancov ministerstva.

„Ďalšie sporné pohľadávky v celkovej výške takmer 264.000 eur si MH SR uplatnilo v súvislosti s podnájomnými zmluvami a ďalšími poplatkami a licenciami. Ktoré znášalo ministerstvo v zastúpení druhej zmluvnej strany. A ktoré neboli vysporiadané v zmysle dohôd o vysporiadaní záväzkov,“ priblížil tlačový odbor.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak