Type to search

POLITIKA

OSTRÁ prestrelka Danko vs. Gröhling: Schytal to Ódor, Kollár, Matovič aj Sulík!

Dva mesiace pred voľbami si v diskusnej relácii TA3 V politike zmerali sily šéf národniarov Andrej Danko a exminister školstva a saskár Branislav Gröhling.

Do hľadáčika politikov sa tak dostali horúce témy vrátane samotných predčasných volieb, ale aj predvolebného kampaňového boja. Politici ale nezabudli aj na osobné útoky, jeden druhému naozaj nič nedarovali.

Gröhling s Dankom si počas relácie nič nedarovali a šéf národniarov sa počas dišputy pustil do exšéfa rezortu školstva.

„Mám za sebou tri roky teroru od ľudí, ako sú títo, ktorí nás zo všetkého obviňovali a kriminalizovali,“ adresoval kritiku na exministra školstva. Ten počas relácie spomenul najvypuklejšie kauzy rezortov školstva a pôdohospodárstva, ktorá mala pod palcom po roku 2016 práve SNS.

„Som zvedavý, čo budete vy robiť, keď budete chodiť po výsluchoch,“ pustil sa do Gröhlinga Danko. Tejto vety sa dokonca chytil aj moderátor. Ten sa priamo opýtal, či bude Danko, ak sa stane súčasťou budúcej vlády, terorizovať členov bývalého vládneho kabinetu.

„Táto vláda na nás nahádzala množstvo špiny, keď sa ich spýtate na rigorózne práce, keď sa ich spýtate na majetky v Austrálii, keď sa ich spýtate na mnoho vecí, Kollár, ktorý postavil jediný byt v Hubiciach, kaštieľ, tak vtedy mlčia,“ ostro kritizoval Danko.

Moderátor sa ale nedal a chcel počuť od Danka ako myslel samotnú tajomnú vetu: „Zostaňme pri vašej vete, ktorú ste povedali… Že ako sa oni budú cítiť, keď budú chodiť po výsluchoch. Znamená to, že budúca vláda by mala perzekvovať bývalých členov vlády a chodiť na výsluchy, pretože ste na ne museli chodiť aj vy, nemyslím konkrétne vás, ale členov bývalej vlády…“

Danko ale priamo na otázku neodpovedal a premostil k aktuálnej vláde Ľudovíta Ódora.„Nie my, ale Ódorova vláda objavuje zlodejstvá a korupciu. Ako môže Kollár prenajať svojej bývalej frajerke budovu od Slovenskej správy ciest? Milión eur ročne svojej frajerke, ktorá vlastní budovu, ktorá bola predtým jeho,“ vyčítal Danko.

Ten ďalej saskárov obvinil, že to práve oni doniesli Igora Matoviča do Národnej rady. Myslel to, že v minulosti sa aktuálny šéf OĽANO dostal do parlamentu práve na kandidátke liberálov. „Vy sa chcete do parlamentu odstať, to sa pošuškáva, mali ste toľko káuz, ktoré sa začínajú vyšetrovať, že chcete byť poslanec, aby ste mali aspoň nejakú ochranu,“ udrel do Danka Gröhling.

Danko zase otvoril tému Expa v Dubaji, ktoré malo pod palcom ministerstvo hospodárstva. V tom čase na jeho čele stál práve Richard Sulík. Jeho nástupca Karel Hirman naznačil, že v súvislosti so slovenským pavilónom na Expe mohlo dôjsť k pochybnému financovaniu.

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak