Type to search

POLITIKA

Becík: Slovenské potraviny, zelenina, alebo mäso, musia mať vždy prednosť pred zahraničnými!

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen predstavenstva strany Hlas – Sociálna Demokracia Branislav Becík opakovane kritizuje dovoz zahraničných potravín aj napriek dostatku tých slovenských.

Slovenské potraviny, zelenina, ovocie alebo mäso, musia mať vždy prednosť pred zahraničnými! Nielen preto, že dávajú prácu našim ľuďom, ale najmä preto, že sú zdravé a vieme mať plne pod kontrolou ich kvalitu! vraví Becík.

Novodobý voľný trh pri potravinách Becík neuznáva. Nechce, aby slovenský trh zaplavil lacný tovar bez ohľadu na pôvod a kvalitu. „Preto naše deti konzumujú v školách brazílske kurence, mrkvu z Maroka a paradajky zo španielskych skleníkov.“ Problém vidí aj v uhlíkovej stope: „Na Slovensko deň čo deň prichádza viac ako 750 kamiónov s potravinami. Tieto emisie z kamiónov nikomu nevadia,“ skonštatoval Becík.

Becík však okrem kritiky ponúka aj riešenie. Na stredné školy a do zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja plánuje zaviesť dodávky potravín od lokálnych dodávateľov.

Pre mňa je osobnou prioritou, aby naše deti v školách a naši starí rodičia v sociálnych zariadeniach jedli zdravé a kvalitné potraviny,“ povedal Becík

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak