Type to search

POLITIKA

Korčok vyzval Pellegriniho! TOTO by sme si mali vydiskutovať!

Občiansky prezidentský kandidát Ivan Korčok vyzýva Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorý taktiež kandiduje v prezidentských voľbách, na diskusiu o novele Trestného zákona.

Uviedol to vo štvrtok na tlačovom brífingu v Banskej Bystrici s tým, že debatu by chcel zorganizovať práve tu. Pellegrini v reakcii skonštatoval, že sa nemieni podieľať na snahe urobiť z Trestného zákona hlavnú tému prezidentských volieb.

“Myslím si, že je veľmi dôležité, aby sme viedli takúto osobitnú diskusiu k zmenám v Trestnom zákone. Tie zmeny sú veľmi vážne a myslím si, že verejnosť by mala poznať názory a postoje, ktoré chceme v tejto téme obhájiť,” skonštatoval Korčok.

Korčok uviedol, že zdieľa výhrady odbornej verejnosti voči procesu, ktorým vláda prijíma zmeny v Trestnom zákone. Ľudia navyše podľa neho nechcú a nepotrebujú nižšie tresty alebo premlčanie trestov pre korupčníkov a zlodejov, ktoré Pellegrini “pretláča parlamentom ako jeho predseda”.

“Výzva pre túto tému je nevyhnutná preto, že sa blížia prezidentské debaty, ale tie budú prekryté mnohými ďalšími otázkami,” dodal Korčok s tým, že ak ho Pellegrini v debate presvedčí o potrebe avizovaných zmien v Trestnom zákone, za svoje vyjadrenia sa mu ospravedlní.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak