Type to search

SPRÁVY

Čaputová si poriadne ZAVARILA: Prehovorila o divokej párty a zásahu polície!


Zuzana Čaputová prežíva v posledných dňoch rušné chvíle a verejnosti musela vysvetľovať viaceré nepríjemné nedorozumenia. Prezidentka SR sa rozhodla prehovoriť o zásahu polície na jej chate v Pezinskom okrese, ako aj o viacerých fotografiách, ktoré kolujú internetom.

 

Zuzana Čaputová, ktorej poslal nedávno odkaz Robert Fico, má zrejme hlavu v smútku, keďže sa o prezidentke začali v médiách aj na internete šíriť nepríjemné informácie. Najväčší rozruch spôsobila správa, ktorá potvrdzuje, že na okraji Pezinského okresu došlo na chate, ktorú vlastní hlava štátu, k mimoriadne hlučnej zábave narúšajúcej nočný kľud. Na miesto boli privolaní policajti, ktorí situáciu riešili, no pre portál spočiatku túto informáciu popreli. Až po uvedení oznamu, že disponujú aj nahrávkou telefonátu znepokojeného suseda, polícia zmenila slová: “Na miesto sa okamžite dostavila hliadka policajného zboru, ktorá však hodnovernosť tohto oznámenia nepotvrdila,” dodali.


Na chate sa však v inkriminovanom čase nenachádzala ani Čaputová, ani jej dcéra Lea, ktorá chatu prevádzkuje ako ubytovacie zariadenie pre návštevníkov. “V médiách a na sociálnych sieťach sa objavili viaceré informácie, ktoré ma spájajú s údajnou divokou párty, ktorá sa odohrala na mojej chate. Veľmi mi záleží na tom, aby sa na verejnosti nešírili fámy a dezinformácie, takže by som chcela veci uviesť na správnu mieru; 1) Žiadnej párty na našej chate som sa nezúčastnila ani ja, ani moje dcéry. 2) Chatu, na ktorej sa párty uskutočnila, síce vlastním, ale neprevádzkujem. Oficiálne a plne v súlade so zákonom ju prevádzkuje moja dcéra, ktorá ju prenajala klientom. 3) Veľmi ma mrzí, že klienti mojej dcéry nedodržali ubytovacie odporúčania a rušili nočný kľud. Susedom sa moja dcéra za tento incident ospravedlnila a do budúcnosti urobí všetko preto, aby sa to neopakovalo,” napísala Čaputová na sociálnej sieti.

 

Hlava štátu musela vysvetľovať aj ďalšiu nepríjemnosť, keď sa začala internetom šíriť dezinformácia, že na bratislavskej bezpečnostnej konferencii Globsec sa mala pohybovať bez ochranného rúška. Aj tieto slová Čaputová poprela s jednoduchým vysvetlením: “Nie je pravdou, že na Globsecu som sa pohybovala bez rúška. Fotka, ktorú na vzbudenie tohto dojmu niektorí ľudia podsúvajú, je fotka z minulého roka. Na tohtoročnom Globsecu som po celý čas mojej prítomnosti, teda asi 20 minút, mala stále nasadené rúško,” uviedla.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak