Type to search

POLITIKA

Čaputovej dochádza trpezlivosť: Matovičovi poslala DRSNÝ odkaz!

Bude hlava štátu opäť upokojovať situáciu? V súvislosti s plošným testovaním sa totiž stále vynára viacero otázok než odpovedí. Verejnosť je znepokojená a z rôznych strán sa ozývajú nielen protesty, ale aj hlasy o nedôvere vláde.


„Ako hlavná veliteľka ozbrojených síl som dnes požiadala náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl SR generála Zmeka a veliteľa operácie Spoločná zodpovednosť brigádneho generála Ivana Pacha, aby ma informovali o stave pripravenosti tejto operácie,“povedala Zuzana Čaputová.

„Z celkového množstva potrebných odberných tímov je pripravených zhruba 60% na oba víkendové dni. Uvedený stav je platný menej ako 24 hodín pred spustením operácie. Dôvodom je najmä chýbajúci zdravotnícky personál. Cieľ operácie pretestovať celé obyvateľstvo Slovenska je teda podľa ich slov nenaplniteľný,“ pokračovala vo svojom vyhlásení.


Uviedla, že z poskytnutých informácií je zrejmé, že v rámci celoplošného testovania nebude možné otestovať státisíce občanov, záujemcov o testovanie. Vzhľadom na uvedené som požiadala premiéra Igora Matoviča o nasledovné:

 

„Realizovať testovanie tam, kde budú zabezpečené odbery – teda vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí o testovanie majú záujem. Zároveň takto zúročíme doposiaľ vykonané prípravné práce ozbrojených síl, samospráv a dobrovoľníkov a vynaložené materiálne a finančné zdroje,“  apelovala s tým, že odkaz sa ušiel aj premiérovi.

 

„Zároveň však žiadam ešte pred spustením testovania prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a netrestať následne ľudí, ktorí sa z objektívnych dôvodov na test nedostanú, alebo ktorí z iných dôvodov na test nemôžu prísť. Nemôžme pripustiť, aby státisíce občanov zostali pred testovaním v neistote,“ zdôraznila ostrejším hlasom.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak