Type to search

POLITIKA

Matovič je v koncoch! Po tvrdej kritike od Pellegriniho je čas na vlastnú demisiu

Bývalý premiér a súčasný líder opozície Peter Pellegrini v poslednom čase naznačuje, že po prípadných predčasných voľbách by uprednostnil koalíciu so súčasnými vládnymi stranami pred vládou so SMERom


Diletantizmus, amatérizmus, nekompetentnosť, politika našich ľudí, pošliapavanie ľudských práv a nezvládnutá kríza spôsobená pandémiou. Takýmito slovami by sa dala definovať súčasná vláda Igora Matoviča. Svojimi neodbornými až materskými rozhodnutiami priviedla Slovensko do nezávideniahodnej situácie. V súčasnosti sme krajinou s najvyšším denným počtom úmrtí na počet obyvateľov na celom svete. Predčasom v diskusnej relácii na TA3, kde debatoval s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, sa Pellegrini ohradil, že nie je potrebné strašiť „návratom SMERu“, pretože kľudne môže vyzerať budúca koalícia v kombinácii Hlas + niektoré strany súčasnej vládnej koalície.

 

V najnovšej nedeľňajšej relácii Na telo na TV Markíza, kde sa stretol s Veronikou Remišovou, dostal Pellegrini otázku od moderátora, či by uprednostnil koalíciou so súčasnými vládnymi strana SaS a Sme rodina pred koalíciou so SMERom. Pellegrini na to odpovedal takto: „Uprednostnil by som koalíciu, ktorá prinesie pokoj a zmier do dvoch rozbitých táborov našej spoločnosti. To znamená preferoval by som mix, aby sa ukľudnila táto spoločnosť.“

 

Takýto postoj favorita budúcich volieb je však pre Slovensko nebezpečný. Za súčasnú situáciu totiž nezodpovedá len premiér, ale komplet celá vláda. Stranou, okrem OĽaNO, ktorá najviac stojí pri Matovičovi sa ukázala Kollárova Sme rodina. Tá prakticky od začiatku krízy až doteraz premiérovi vo všetkom pritakáva.

 

Podobne svoju servilitu prejavovala aj ministranička Za ľudí, ktorá svoj odpor prejavila až pri otázke nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. V tomto prípade na vláde použila údajne právo veta a zamedzila použitiu ruskej vakcíny. V tejto súvislosti je preto zarážajúce, že právo veta nikdy nevyužila strana SaS. Richard Sulík sa totiž tvári ako kritik vlastnej vlády, no nikdy svoje právo veta na rokovaní vlády nevyužil. Čo ukazuje na pokryteckú politiku strany SaS.

 

Vládne strany SaS, Sme rodina, a Za ľudí sa preto stali spolupáchateľmi najsilnejšej vládnej strany OĽaNO na čele s premiérom Igorom Matovičom, ktorý svojimi nekompetentnými rozhodnutiami doviedol Slovensko do súčasnej tragickej situácie.  A Peter Pellegrini chce Matovičových spolupáchateľov zobrať „za odmenu“ do budúcej vlády.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak