Type to search

POLITIKA

Fico sa neudržal: “Kolíková klame a mala by odísť!” Neuveríte, čo VYTIAHOL na ministerku

Robert Fico s ďalšími členmi strany Smer usporiadali vo štvrtok tlačovú besedu, ktorú opäť venovali ministerke spravodlivosti Márií Kolíkovej. Pokračovali v téme, ktorú naznačili už v uplynulých dňoch. Podľa ich vyjadrení ministerka klame a mala by odstúpiť.


Robert Fico ako aj Erik Kaliňák sa opakovane obúvali do súčasnej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Už na posledných tlačových besedách sa jej osobe a firmám blízkym Kolíkovcom venovali pomerne podrobne, pričom najviac rezonovala firma MK real a Elektronika.

 

Dnes Fico dokonca uviedol, že ministerka klame, keď tvrdí, že o záležitosti s odcudzením financií vlastníkov bytov netušila, pričom expremiér má mať informáciu, že v tejto veci komunikovala. Označil ju za necitlivú osobu a podľa opozičného poslanca by mala zo svojho postu odstúpiť, keďže má ísť aj o konflikt záujmov.

 

Kolíková už pred časom upozornila, že zo štátnych zákaziek nemala žiadny osobný profit a je presvedčená, že Fico sa jej venuje z veľmi konkrétnych dôvodov. “Asi nie je náhoda, že sa mne aj mojej rodine Robert Fico takto venuje práve v čase, keď je predmetom verejnej diskusie kolúzna väzba a súčasne, keď na tejto parlamentnej schôdzi má byť prerokovaný návrh zákona o obetiach trestných činov,” povedala. Len pred malou chvíľou pritom bola zverejnená aj výpoveď Michala Suchobu, ktorý tvrdí, že úplatok pol milióna mal pristáť údajne v rukách Petra Kažimíra (Smer).


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak