Type to search

SPRÁVY

Matovič má STRACH o vlastný život: TAKTO mu Mikulec vybavil vládnu OCHRANKU!

Šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) bude mať ochranku aj ďalší mesiac. Práve ochranka po vykonávaní premiérskej funkcie bola jedna z vecí, za ktorú kritizoval aj opozičného politika Roberta Fica.


Matovič síce nepožiadal o predĺženie zaisťovania osobnej bezpečnosti o ďalších 90 dní súčasného predsedu vlády SR Eduarda Hegera, ale dočasnú ochranu mu na jeden mesiac pridelil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Dôvodom sú pretrvávajúce bezpečnostné riziká a možné ohrozenia života i zdravia. TASR to potvrdili z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR.

“Po uplynutí tejto doby sa bezpečnostná situácia a zaisťovanie dočasnej ochrany prehodnotí,” spresnili s tým, že Mikulec rozhodol o pridelení ochranky na základe návrhu Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR.

 

Matovič využil ako bývalý premiér nárok na ochranku 90 dní od skončenia pôsobenia na čele vládneho kabinetu. Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala jeho demisiu, a tým aj demisiu celej jeho vlády 30. marca. Nového premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) vymenovala 1. apríla.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak