Type to search

POLITIKA

Fico HROMŽÍ: “Sú to lumpi, klamári, zlodeji!” TAKTO sa vláda NABALILA vďaka tragédii

Robert Fico ohlásil na skorú piatkovú hodinu tlačovú besedu, na ktorej oznámil, že podáva verejné trestné oznámenie. Za všetkým má byť už niekoľko dní skloňovaná téma nákupu antigénových testov, pri ktorých podľa jeho slov mohlo dôjsť k “nabaleniu” súčasnej vlády.


Strana Smer na čele s Robertom Ficom na piatkovej tlačovej besede ohlásila pred budovou Národnej kriminálnej agentúry, že podáva verejné trestné oznámenie. To sa má týkať už niekoľko dní prepieranej témy nákupu antigénových testov počas pandémie. Fico je presvedčený, že sa počas nákupu od trnavskej firmy Eurolab Lambda vláda “nabalila”.

 

Hovorkyňa Eduarda Hegera už vo štvrtok uviedla, že Matoviča má s firmou spájať akurát adresa v Trnave. Napriek tomu Hlas a rovnako aj Smer pokračujú a požadujú doriešenie a uzavretie tejto tematiky. “Podávame verejné trestné oznámenie a žiadame NAKA, keď je taká aktívna pri vykopávaní dverí, keď je taká aktívna pri krivom obviňovaní ľudí, nech sa tomuto lupu Matoviča, Sulíka a Krajčoviča venujú,” odkázal. Predseda opozičného Smeru tvrdí, že sa testy dali nakúpiť lacnejšie priamo od zahraničnej firmy.

 

Pretože vo všetkých prípadoch predtým, keď sa kupovali testy, to mohli urobiť napriamo od juhokórejskej firmy Biosenzor, ale neurobili to, lebo potrebovali zarobiť,” uvádza. Na priloženej tabuľke ukazuje, že kým v októbri sa testy nakúpili za 3,95 eur bez DPH za kus, v decembri už za 4,50 eura. Zároveň má byť dôkazom prepojenia fakt, že Matovič sa pozná s predsedom predstavenstva Eurolabu Krajčovičom, pričom jeho dcéry navštevujú školu, kde je menšinovým akcionárom, kým predseda predstavenstva Juráš má byť zároveň zakladajúcim členom Sulíkovej Slobody a Solidarity. Šéf štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf takéto obvinenia odmietol a za pravdu mu má dávať aj Úrad pre verejné obstarávanie.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak