Type to search

POLITIKA

Remišová začala poučovať generálneho prokurátora Žilinku a TVRDO narazila!

“Zo strany Generálnej prokuratúry SR očakávame spravodlivý prístup ku všetkým kauzám, či sa týkajú alebo netýkajú predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Vyhlásila vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).” Informuje o tom agentúra TA SR.

Remišová tak podľa TA SR reagovala na generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý dal preveriť únik medializovaných videí. Tie zachytávajú stretnutia Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora G. Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora G. na poľovníckej chate.

“Sme za to, aby sa úniky informácií zo spisov riadne vyšetrovali. Nemôže to však byť tak, že generálny prokurátor spustí vyšetrovanie len vtedy, keď sa to práve hodí Ficovi a jeho družine. Vtedy, keď sú úniky zo spisov, ktoré sa im nehodia, tak vtedy o ňom nepočuť a nie je spustené žiadne vyšetrovanie,” skonštatovala Remišová.
Agentúra TA SR opakuje, že Generálny prokurátor v utorok (26. 10.) vyhlásil, že zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považuje za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním. “Za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj snahu o manipulovanie verejnej mienky,” uviedol Žilinka. Generálna prokuratúra má pre uniknuté videá podozrenie, že došlo k naplneniu skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak