Type to search

POLITIKA

Realitný guru Kollár aj „bezdomovec“ Matovič. Majetkové priznania politikov sú vonku!

Politici a ďalší verejní funkcionári musia každý rok zverejniť svoje majetkové priznania

Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý pred vstupom do politiky podnikal, v majetkovom priznaní za minulý rok uviedol, že vlastní viacero nehnuteľností. Ide napríklad o byt, dva rodinného domy a záhrady v Starom Meste v Bratislave.
Má rodinný dom s pozemkom v Hubiciach v okrese Dunajská Streda. Nehnuteľnosti vlastní aj v zahraničí, a to dom v Thajsku, chatu v Bergu v Rakúsku, dva byty v Španielsku a stavbu v Dubaji.
Kollár priznal, že vlastné umelecké diela, zbierku hodiniek a šperkov, má aj vklady v bankách, pohľadávky, ochranné známky, cenné papiere či obchodné podiely v deviatich spoločnostiach s ručením obmedzeným. Priznal finančné záväzky z minulých rokov, vlani mu však nepribudol žiadny.
Kollár mal minulý rok príjmy z výkonu verejnej funkcie vo výške 37 585 eur.
Bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič (OĽaNO) podľa zverejneného majetkového priznania vlani z výkonu verejnej funkcie zarobil 62 634 eur.
Iný príjem neuviedol a nevlastní ani žiadnu nehnuteľnosť, keďže majetok previedol na svoju manželku ešte pred vstupom do politiky.
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak