Type to search

ZAHRANIČIE

Biden ĎAKUJE vláde za darovanie S-300 Ukrajine: Na Slovensko vám pošleme americký Patriot

Americký prezident Joe Biden poďakoval v piatok slovenskej vláde za to, že Ukrajine darovala systém protivzdušnej obrany S-300.

TASR o tom informuje na základe vyhlásenia Bieleho domu.

“Chcem poďakovať slovenskej vláde za poskytnutie systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine,” uviedol Biden s tým, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ho o to viackrát osobne žiadal.

Biden zdôraznil, že darovanie systému S-300 bolo možné aj vďaka tomu, že Washington súhlasil s presunom svojho raketového systému Patriot na Slovensko, aby bola naďalej zaistená jeho bezpečnosť. Umiestnenie systému Patriot v SR potvrdil predtým aj americký minister obrany Lloyd Austin.

Americký prezident zároveň na Twitteri dôrazne odsúdil raketový útok na železničnú stanicu v ukrajinskom meste Kramatorsk, z ktorého Kyjev obvinil ruskú armádu, informovala agentúra AFP.

Útok na ukrajinskú železničnú stanicu je ďalším ohavným zverstvom spáchaným Ruskom, ktoré zasiahlo civilistov, snažiacich sa evakuovať a dostať do bezpečia,” uviedol na margo útoku, pri ktorom zahynulo najmenej 50 ľudí vrátane 5 detí.

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak