Type to search

POLITIKA

Pročko šokuje! “Keby všetci boli ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko”

Matovič môže zo Slovenska urobiť Švajčiarsko. Teda za predpokladu, že by všetci boli ako on. Aj to povedal bývalý televízny zabávač a súčasný poslanec parlamentu Jozef Pročko v rozhovore pre Pravdu. V tom zaútočil na SaSku a do nebies vychvaľoval svojho straníckeho šéfa. Neopomenul ani „Fica a jeho mafiu.“

„Igor Matovič je líder hnutia OĽANO, je to človek, ktorý vyhral voľby. Je to pre mňa človek morálne čistý, spravodlivý, čestný. Politik, ktorý nekradne, človek, čo na mysli, to na jazyku. Keby všetci boli takí ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko,“ povedal Pročko pre Pravdu. Nuž jedného „otca národa a jeho spasiteľa,“ ktorý chcel zo Slovenska robiť druhé Švajčiarsko, sme tu už raz mali.

e tiež otázne, či poslanec OĽANO zabudol na kauzy svojho straníckeho šéfa. Alebo si ich pamätať nechce. Matovič ako štatutár spoločnosti regionPress mal v roku 2004 len služobne najazdiť na prenajatom vozidle Fabia 223 043 kilometrov. Tisíce kilometrov najazdil za jeden kalendárny rok v spoločnosti svojej matky Márie, na ktorú si vyúčtoval výdavky spojené s používaním vozidla vo výške viac ako 63-tisíc eur.

Problém mal Matovič následne aj s daňami, keď ho začala vyšetrovať polícia, účtovníctvo, ktoré mal zo zákona povinnosť uchovávať zmizlo. Firmu prepísal zvláštnym spôsobom na zamestnanca Pavla Vandáka. Hovorilo sa o ňom ako o „bielom koňovi“ Igora Matoviča. Vyšetrovanie bolo nakoniec zastavené, nie preto, že šéf OĽANO bol „čistý ako ľalia.“ Ale kvôli premlčacej dobe.

Zaujímavý bol aj prípad, kedy „úplne náhodne“ Správa štátnych hmotných rezerv zaplatila milióny neznámej spoločnosti, ktorá mala v tom čase obrovské dlhy voči štátu. Jej majiteľom je blízky priateľ Igora Matoviča. Spomínané kauzy nie sú pritom zďaleka jediné, s ktorými je spojený tento „morálne čistý“ obyčajný človek.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak