Type to search

POLITIKA

Habera rozprášil vládu na kúsky! “Žijete v inej dimenzií a verím, že skončíte na smetisku dejín!”

Ako strieborný medailista z majstrovstiev sveta dostával Jozef Štibrányi štátnu sociálnu dávku – tzv. príspevok na dorovnanie dôchodku, ktorý mu ako úspešnému športovcovi patrí. Z listu sa dozvedel, že mu sumu necelých 20 eur už vyplácať nebudú. Presnejšie, že mu bola odobraná. Ikona československého futbalu poberala dávku  ako vicemajster sveta z roku 1962 z Čile. Táto vec nenechala chladného ani úspešného speváka.

„Toto je len malá ukážka toho, v akom štáte žijeme. Vy si svoje platy s poslancami určite neznížite. Môžete sa hanbiť ako sa staráte o dôchodcov. Žijete v inej dimenzií a verím, že skončíte na smetisku dejín a zvolíme si konečne vládu akú si Slovensko zaslúži,“ napísal Štibrányi na sociálnej sieti.

Spevák Pavol Habera si na sociálnej sieti nedával servítku pred ústa. “Tak toto mi hlava nebere! Toto je Jozef Štibraniy- jeden z mála žijúcich strieborných medailistov z MS vo futbale v roku 1962 v Chile.V tom čase to boli svetové hviezdy, presne tak isto ako tie dnešné,” začal na úvod a zdôraznil, že pán Jozef má 83 rokov a za svoju skvelú športovú činnosť poberal od nášho štátu športový dôchodok 19,90 EUR. “Dočítal som sa, že aj ten mu ale teraz náš štát zrušil!?!?” Píše obávaný porotca speváckej súťaže.

“Fakt táto smiešna odmena za jeho zásluhy tak strašne zaťažovala ekonomiku našej krajiny?” Rozčarovane sa pýta a nerozumie tomu, prečo náš štát rozdáva jednotlivcom v nejakej debilnej očkovacej lotérii až po 100 000 EUR ( ano -sto tisic Euro kazdemu !!!)” za to, že sa dali zaočkovat a tým, čo šírili alebo šíria dobré meno našej krajiny po svete, nemôžme dať čo si naozaj zaslúžia!!!”

“To už komu zas preplo? Nebolo by spravodlivé hodiť do zákona, že športovec, ktorý pri reprezentácii našej krajiny dosiahne výrazny úspech- napríklad medailu z majstrovstiev sveta, Európy alebo olympiády by dostával od štátu nejaký doživotný dochodok?” Tvrdí, že zas tak veľa ich nie je, aby to položilo našu krajinu a dopĺňa, že dokonca by mali mať čestné miesto na podujatiach v športe,v ktorom nás preslávili.

“Mladším generáciam by sme ich mali pripomínať.Takto sa akurát môžme hanbiť za to, ako si ich nevážime. A to hovorím teraz len o športe, ale sú aj iné oblasti,kde by sa to dalo uplatniť. Ja len, že ma to už dlhšiu dobu prekvapuje a mrzí.” Dodal v závere.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak