Type to search

POLITIKA

ŠKANDÁL! Minister dopravy Doležal bez hanby prihral švagrinej milióny eur!

Firma Betamont získala za jeden deň tri zmluvy v celkovej výške 2 milióny eur. A to všetko bez súťaže, priamym zadaním.

Do roku 2020 pôsobila ako konateľka vo firme Betamont švagriná ministra Doležala. Od minulého roka však pôsobí ako konateľka vo firme E.X.A.T. PLUS, ktorá je jedným zo spoločníkov Betamontu. Spoločníkom E.X.A.T. PLUS je aj akciovka AZC, v ktorej Doležalová pôsobí tiež od vlaňajška ako členka predstavenstva.

“Minister dopravy musí bezodkladne vysvetliť informácie o prepojení svojej rodiny na firmu, ktorá získala zákazku za milióny eur bez verejnej súťaže. Zaujímalo by tiež, kde je momentálne hnutie OĽaNO a jeho predstavitelia, ktorí sľubovali zatočiť s korupciou a ukončiť rodinkárstvo,” hovorí podpredseda KDH Igor Janckulík.

O Betamonte písala v minulosti aj Nadácia Zastavme korupciu, ktorá poukázala na nákup predražených rádiostaníc, ktoré obstarala Železničná spoločnosť Slovensko. Nejedná sa teda o prvú kauzu, ktorú musí minister Doležal v súvislosti s touto firmou vysvetľovať.

“KDH vyzýva ministra dopravy Andreja Doležala, aby vysvetlil informácie o zmluvách za 2 milióny eur pre firmu Betamont, v ktorej minulosti figurovala ako konateľka jeho švagriná. V prípade, ak nedokáže tieto informácie dôveryhodne vysvetliť, by mal vyvodiť politickú zodpovednosť,” dodáva Janckulík.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak