Type to search

POLITIKA

Blanár: Nechceme Slovensko, ktoré sa BEZHLAVO opičí po USA a Západe!

Vo voľbách pôjde o veľa! A to nie len Slovensku ako celku a jeho občanom, ale aj bývalým odporcom vzniku Slovenskej republiky, ktorí sa teraz cez progresívne prúdy snažia prevziať moc nad štátom. Asi by sa len ťažko dalo očakávať, že budú uprednostňovať národné a štátne záujmy, keď pri rozdeľovaní Československa robili petície proti samostatnému Slovensku. Títo ľudia tu podľa opozičných politikov presadzujú záujmy západu a USA. A tie sa nemusia ani zďaleka vždy zhodovať s tými našimi, čo koniec koncov ukázalo aj toto volebné obdobie.

„Ak v budúcich voľbách vyhrá progresivizmus s liberalizmom, tak SR sa absolútne preformátuje a pôjde úplne inou cestou, ako máme zadefinované v ústave,“ uviedol pre eReport podpredseda parlamentu a Smeru-SD Juraj Blanár. Obáva sa napríklad, že by progresívni politici s mocou nerešpektovali ústavné rozdelenie moci, zadefinovanie rodiny, alebo odkaz SNP, ktorý je v Ústave SR relatívne široko obsiahnutý.

Kampaň je momentálne vyslovene naplnená všelijakými formami boja proti Smeru. Ten totižto hlása, že jeho postoje k otázkam zahraničnej politiky a iných politík budú suverénne. Smer taktiež dopĺňa, že sa proti EÚ, USA či západu nemá problém postaviť v prípade, že tu uvedené subjekty budú presadzovať niečo, čo nie je v našom záujme. Toto je však niečo, čo je pre slovenských politikov presadzujúcich zahraničné záujmy neakceptovateľné. A preto je vraj boj proti Smeru taký intenzívny.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak