Type to search

POLITIKA

Dzurinda chce Ficovi NAVŽDY klepnúť po prstoch: Výzva prezidentke Čaputovej!

Mikuláš Dzurinda sa opäť objavil. Nakrútil krátke video na sociálnu sieť. Má požiadavku na prezidentku Čaputovú. Prostriedkom má byť petícia, ktorú on a jeho Modrí organizujú. Čo požadujú? Nič menej ako to, aby prezidentka, prípadne jej nástupca, odobrali vláde Roberta Fica kompetencie v zahraničnej politike.

Mikuláš Dzurinda, neúspešný kandidát z volieb, sa očividne na zahraničnú politiku nepozerá ako na kompetenciu vlády, ku ktorej ju zaväzujú občania, ktorí vyjadrili svoju vôľu vo voľbách. Nakrútil krátke video a v ňom vyzval prezidentku, aby odňala vláde kompetenciu zastupovať Slovenskú republiku na medzinárodných rokovaniach.

Modrí k tejto výzve založili aj petíciu. Je to Petícia na odňatie poverenia na výkon zahraničnej politiky vláde.

Dzurinda sa vo videu vyjadril takto: „Robert Fico a jeho vláda útočia na demokratické inštitúcie Slovenska a ničia jeho povesť v zahraničí,“ hovorí v Reels-e. Ďalej hovorí, že R. Fico stojí na strane agresora a že vláda tým ohrozuje aj bezpečnostné záujmy Slovenska. Podľa bývalého premiéra, by „demokratické inštitúcie nemali tento vývoj iba glosovať a kritizovať.“ Chcel by viac, chcel by aktívny zásah.

Čo si pod tým predstavuje? Mikuláš Dzurinda a jeho Modrí zorganizoval petíciu a ňou chce požiadať prezidentku Z. Čaputovú, ale aj jej nástupcu, aby odobrali Robertovi Ficovi a jeho vláde poverenie, ktoré predchádzajúci prezidenti odovzdali minulým vládam. Má na mysli konkrétne dojednávanie medzinárodných zmlúv a reprezentovanie Slovenska na samitoch EÚ a iných medzinárodných fórach.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak