Type to search

SPRÁVY ZAHRANIČIE

TALIANSKY MÓDNY DOM NEBUDE VYUŽÍVAŤ PRAVÚ KOŽUŠINU

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky máj 24

Luxusná talianska značka Prada sa pripojila ku programu medzinárodnej Aliancie za módu bez kožušín, ktorá zastrešuje hneď niekoľko desiatok organizáciií pre ochranu zvierat po celom svete. Od nadchádzajúcej kolekcie na jar a leto 2020 sa tak definitívne vzdáva využívania pravej kožušiny, čím sa pridáva k nastávajúcemu trendu.

 

„Po rokovaní s Alianciou za módu bez kožušín sa spoločnosť Prada zaväzuje k inováciám a sociálnej zodpovednosti. Zameranie sa na inovatívne materiály umožní spoločnosti skúmať nové možnosti kreatívneho dizajnu a zároveň uspokojiť dopyt po etických produktoch,“ vyjadrila sa kreatívna riaditeľka pre značku Prada, Miuccia Prada.

Súčasná generácia mladých ľudí sa čoraz väčšmi zaujíma o tovar, ktorého produkcia má čo najmenší dopad na životné prostredie. Pod tlakom ochrancov zvierat a reakcií mladších zákazníkov od využívania pravej kožušiny už ustúpili značky ako Gucci, Versace alebo Furla.

(Aktivisti protestujú proti kožušinovému biznisu)

Manažérka programu Brigit Oele dodáva. „K programu Aliancie za módu bez kožušín sa pridalo už tisíc spoločností, čo dokazuje, že toto hnutie sa úspešne rozvíja a je veľmi nepravdepodobné, že by sa kožušina mohla niekedy vrátiť do prijateľnej pozície. Je to skvelý deň pre zvieratá!“

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak