Type to search

SPRÁVY ZAHRANIČIE

TOTO JEJ NAŠLI V ŽALÚDKU! PO RÖNTGENE NEVERILA VLASTNÝM OČIAM

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky jún 17

Nečakané komplikácie! Tínedžerka (14) prišla za lekármi s ťažkou zápchou. Príčina bola skutočne nevšedná.

Mladé dievča z južnej Číny Xiao Shen prišlo do nemocnice so silnou zápchou a nechutenstvom, s ktorým bojovalo päť dní. Lekári spravili Xiao röntgen, ktorý odhalil nečakanú príčinu zdrravotných problémov. Tínedžerka mala v tráviacom systéme sto nestrávených gulôčok z tzv. bubble tea.

 

(Bubble tea obsahuje tapiokové guľôčky)

Lekári boli v šoku. Ako píše Daily Mirror, dievča malo tapiokové guľôčky v žalúdku, črevách, ba dokonca v konečníku. Lekári si myslia, že guľôčky sa museli v jej organizme hromadiť dlhú dobu, nie je to výsledok vypitia jedného nápoja. Xiao však priznala, že päť dní pred prijatím do nemocnice vypila väčšie množstvo tohto populárneho nápoja. Lekári tínedžerke predpísali preháňadlo, aby sa guľôčok v tele zbavila.

 

Tzv. bubble tea (v preklade bublinkový čaj) je celosvetovo obľúbený nápoj, predovšetkým u tínedžerov. Pôvod nápoja sa pripisuje Taiwanu. Ide o špeciálny čaj, do ktorého sa pridávajú tapiokové perly, praskajúce ovocné guľôčky alebo želé a saje sa pomocou hrubej slamky Lekári upozorňujú, že tapiokové guľôčky sú pre organizmus ťažko stráviteľné, pretože môžu obsahovať aj mnohé konzervačné látky.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak