Type to search

DOMÁCE POLITIKA SPRÁVY

VIEME, KTO SI OBJEDNAL LIPŠICOVU VRAŽDU!

Edita Silna
Edita Silna aug 15

 

Advokát Daniel ​Lipšic verí, že vyšetrovanie tejto pripravovanej vraždy povedie k objednávateľovi alebo objednávateľom, ktorí mali podľa neho zjavnú motiváciu takéto objednávky uskutočniť.

 

(Advokát Daniel Lipšic si myslí, že motív zavraždiť ho mal Marian Kočner)

 

Potvrdil to v reakcii pre TASR na obvinenie voči Alene Zsuzsovej, Tomášovi Szabóovi, Miroslavovi Marčekovi. a Zoltánovi Andruskóovi, ktorí mali pripravovať jeho vraždu a vraždu dvoch prokurátorov.

 

​Lipšic verí, že vyšetrovanie tejto pripravovanej vraždy povedie k objednávateľovi alebo objednávateľom, ktorí mali podľa neho zjavnú motiváciu takéto objednávky uskutočniť. „Pevne verím, že aj v tomto prípade bude mať spravodlivosť navrch,“ dodal.

 

Lipšic tiež potvrdil, že obvinený Zoltán A. (na ľavo) vypovedal, že táto pripravovaná vražda mala predchádzať objednávke vraždy novinára Jána Kuciaka. (na pravo je Tomáš Szabó)

 

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vo veci Kuciakovej vraždy považuje nevykonanie týchto vrážd za „zhodu šťastných okolností“.

 

„Pokiaľ by k tomu došlo, môžem vám garantovať, že by sme sa nebavili o zavraždenom Jánovi Kuciakovi a zavraždenej Martine Kušnírovej, ale o úplne inej osobe, pretože tá vražda predbiehala tieto dve obete,“ dodal vo februári tohto roku.

 

Zsuzsová, Szabó, Marček a Andruskó sú obvinení aj z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Kočner, ktorého Lipšic považuje za človeka s motívom objednať si jeho vraždu, je obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka a taktiež z falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak