Type to search

POLITIKA

Milan Mazurek si priznal chybu a teraz žiada ľudí o odpustenie!

Edita Silna
Edita Silna jún 22


Kým šéf ĽSNS bránil člena strany v televíznej relácii, on už písal status, v ktorom sa Rómom ospravedlňoval.

 

Marian Kotleba v nedeľnej relácii Na telo bránil status svojho poslanca Milana Mazureka, ktorý krátko po útoku vo Vrútkach napísal na Facebook status, kde naznačoval, že bol páchateľ Róm. Kotleba v Markíze vymýšľal argumenty, ktoré však neobstáli pred moderátorom, hosťom Gáborom Grendelom ani Irenou Biháriovou, ktorú Mazurek priamo v príspevku spomína.

 

Poslanec ĽSNS Milan Mazurek tesne po tragédií na škole vo Vrútkach v statuse naznačil, že páchateľom je Róm a vyzval predsedníčku Progresívneho Slovenska Irenu Bihariovú a bývalého rómskeho splnomocnenca Petra Polláka, aby prevzali „zodpovednosť za činy svojej komunity“.

 

Nová predsedníčka Progresívneho Slovenska Bihariová ale hovorí, že Mazurekov status číta ako snahu znovu vyvolať nenávisť a opovrhnutie k rómskej menšine. „To je esencia toho, s čím pracovali nacisti v 30. rokoch. Operovali biologickým kľúčom, rasou, etnicitou, sexuálnou orientáciou,” pripomína. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel označil tvrdenia Kotlebu za zbabelé a absurdné, „Ocenil by som, keby prišlo ospravedlnenie,” skonštatoval.

Krátko po relácii odsúdený extrémistický poslanec Mazurek napísal na svoj Facebook status, v ktorom sa ospravedlnil „všetkým, ktorých sa to akokoľvek dotklo“ a zároveň poďakoval Kotlebovi obžalovanému zo šírenia extrémizmu, že sa ho zastal.

 sk_SKSlovak
sk_SKSlovak