Type to search

POLITIKA

Čaputová varuej Slovákov pred testovaním: TAKTO hasí Matovičov požiar!

K blížiacemu sa celoúzemnému testovaniu Slovenskej republiky sa na sociálnej sieti vyjadrila i prezidentka Zuzana Čaputova, ktorá si odborné otázky nechala vysvetliť priamo od vedcov. Aj keď bola postavá pred “hotovú vec”, zachovala si chladnú hlavu a pekelnú situáciu medzi občanmi a vládnucou koalíciou má v snahe ukľudňovať dôstojnými príhovormi verejnosti.


Prezidentka však nič neponecháva náhode a konfliktný projekt testovania Slovenska konzultuje priamo s uznávanými vedcami. Aj keď bola takpovediac “hodená do vody”, rýchlo sa naučila v Matovičových vodách plávať a hasiť vzniknutý problém- nedôveru občanov v celoplošné testovanie.

 

Na sociálnej sieti sa preto prihovorila Slovákom, kde zdôraznila možné riziká, a taktiež aj dopady, ktoré so sebou tento projekt prináša. “Po rozhovore s vedcami považujem v súvislosti s ohláseným celoplošným testovaním za veľmi dôležité, aby bezpečnostné a hygienické štandardy testovania neklesli pod potrebnú úroveň. A tiež, aby akcia takýchto rozmerov neohrozila fungovanie nemocníc. Teda aby nám zdravotnícky a hygienický materiál potrebný na testovanie nechýbal v nemocniciach, a aby sme testovaním nezaťažili lekárov a sestry z nemocníc,” zdôraznila hlava štátu.


Aj takýmto spôsobom sa prezidentka Slovenskej republiky snaží povzbudiť vieru občanov v dôležitosť obmezení, ktoré sa v podobe Matovičovej prezentácie s úspechom nestretli. “Najdôležitejším opatrením proti pandémii je dôvera ľudí v opatrenia, ktoré zavádzame. Na vybudovanie takejto dôvery je dôležité počúvať hlas vedcov a hlas odborníkov. Preto som sa rozhodla pozvať na rozhovor práve vedcov a aj takýmto spôsobom im dať priestor, a zároveň sa im poďakovať za vklad a čas, ktorý tejto téme venujú,” dodala Čaputová v závere svojho vyhlásenia.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak