Type to search

POLITIKA

Pellegrini ROZMETAL Matoviča: “Zbytočne umierajú ľudia!” TOTO zničí súčasnú vládu

Edita Silna
Edita Silna feb 24

Expremiér a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini kritizuje pondelkové vyjadrenia predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO). Adresoval mu poriadne štipľavé slová…


Premiér podľa neho predviedol alibizmus a vinu za súčasnú situáciu s pandémiou nového vírusu hodil na vedcov. Kritizuje, že teraz pozýva vedcov na stretnutie, hoci ich rady týždne ignoroval.

 

“Namiesto toho, aby sa pozrel pravde do očí a priznal, že kvôli chybám jeho vlády na Slovensku zbytočne umierajú ľudia, hodil celú vinu na vedcov, ktorých radami sa vraj už deväť týždňov riadime. Tak, aby bolo zrejmé – neriadime,” reagoval Pellegrini na premiérové vyjadrenia.

 

Pripomenul, že vedci žiadali tvrdý lockdown už pred Vianocami a v januári zas varovali pred ďalším plošným testovaním, no vláda konala inak. “Slovensko je na čele tragického rebríčka v prírastku úmrtí a už, žiaľ, aj na čele rebríčka v počte hospitalizovaných. A jedinou snahou Igora Matoviča je zbaviť sa vlastnej, nepopierateľnej a neodňateľnej zodpovednosti,” podotkol.

 

Pellegrini preto trvá na výzve, aby kabinet Matoviča podal demisiu a prezidentka menovala úradnícku vládu. Premiér pozval vedcov a odborníkov na spoločné stretnutie v utorok (23. 2.) na Úrade vlády SR. Diskutovať majú o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením vírusu alebo s podozrením naň.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak