Type to search

POLITIKA

Nezvláda to! Po TÝCHTO slovách bude Matovičova vláda premýšlať o ODCHODE!

Téma vakcinácie slovenského národa rezonuje krajinou už dlhé mesiace. Od prvotných dodávok registrovaných vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna je už pre dobrovoľníkov na sklade dostatok kusov aj ruskej, zatiaľ necertifikovanej očkovacej látky pre dobrovoľníkov- Sputnik V.


Práve tento nákup, ktorý Igor Matovič a Marek Krajčí držali v tajnosti až do príletu dávok na košické letisko, bol poslednou kvapkou pre spustenie rokovaní o rekonštrukcií vlády, ktorú na protest zvolal Sulík s Remišovou.

 

Vakcinácia a rôzne aspekty spojené s ňou, polarizujú spoločnosť na sociálnych sieťach. Názory sa líšia nielen na postoj voči neregistrovanej vakcíne Sputnik, ale aj na očkovanie samotné. Peter Pellegrini sa ohľadom predmetného vyjadril na tlačovej konferencií.

 

Ex-premiérovi sa nepozdáva najmä fakt, že registrácia je možná výhradne cez internet: “Každý jeden senior, každý jeden človek má právo na ochranu zdravia a povinnosťou tejto vlády je nájsť rozumné riešenia. Koalícia nezvládla pripraviť dve nutné aplikácie počas krízy, jedna, ktorá nás mala ochrániť na hraniciach a druhá, ktorá vytvorí dôstojné a humánne podmienky na vakcináciu. Ani to však nestačí a vláda musí premýšľať aj o iných formách registrácie,” udáva Pellegrini s dôrazom na to, že seniori bez možnosti pripojenia sa na internet sú značne znevýhodnení.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak