Type to search

POLITIKA

Fico s Pellegrinim VYTIAHLI na Matovičovu vládu tú najsilnejšiu zbraň: TOTO ich dorazí!

Len pred pár hodinami šokovalo Slovensko náhle vyhlásenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, že vo svojej funkcii končí. K demisii sa okamžite vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý vyjadril ľútosť nad tým, že sa z ministra stala rituálna obeť.


Krajčí však ešte nejakú dobu na svojom poste zotrvá a podľa premiéra by mal úspešne zmanažovať spustenie vakcinácie ruskou vakcínou Sputnik po jej schválení. Nečakané sú aj zatiaľ nepotvrdené informácie o tom, že minister má dostať novú funkciu, v ktorej nahradí známu tvár strany SaS.

 

Na Krajčího demisiu už zareagoval aj predseda mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini, ktorý označil jeho krok za divadlo. “Avizovaná budúca demisia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího je pokračovaním divadla vládnej koalície. Nejde o žiadnu snahu o úprimnú sebareflexiu ministra, ktorý vo svojej funkcii fatálne zlyhal, ale o politickú obeť za pokračovanie vládnej koalície, ktorá dávno stratila dôveru ľudí na Slovensku. Marek Krajčí sa nikdy nemal stať ministrom a náprava jeho zlyhaní bude behom na dlhú trať,” uviedol na sociálnej sieti.

 

Vyjadrenie následne pridal aj Robert Fico: “Naďalej zbytočne zomierajú stovky ľudí a sú ponechaní napospas svojej tvorivosti, ako bojovať s pandémiou. Na čele vlády zotrváva človek, o ktorom ale že už nikto nepochybuje, že je blázon. Na čele parlamentu stojí vydieračský sluha mafiánov a dovozca heroínu v zaváraninových fľašiach. Prezidentka SR je riadená americkou ambasádou. A riaditeľ SIS, nominant I. Matoviča a kľúčový človek B. Kollára, je podozrivý z najnebezpečnejšej korupcie (a to v priamej súvislosti s výkonom svojej funkcie),” píše Robert Fico.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak