Type to search

POLITIKA

Fico v AMOKU prilial benzín do ohňa: TOTO ministerku Kolíkovú zaženie do kúta!

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky máj 20

Na politickej pôde sa schyľuje k ďalšiemu koaličnému konfliktu. Tentokrát však nejde o rozpory Matoviča a Sulíka, ktoré sa od istého času stali obohranou pesničkou, ale napätie narastá medzi stranami Sme rodina a Za ľudí.


Koalícia sa už pár týždňov zaoberá podmienkami kolúznej väzby, ktorá je na Slovenská platná už od roku 2006. Problémy však vyplávali na povrch až po 15 rokoch, pričom sa táto téma začala ešte viac rozoberať po smrti policajného generála Milana Lučanského. Ministerka spravodlivosti pripustila, že je nutné zmierniť podmienky kolúznej väzby a sama prišla s návrhom na zmenu zákona.

 

V tej chvíli bola medzi koaličnými poslancami zhoda, no všetko sa zrejme zmenilo zadržaním exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý je bratom jedného z členov strany Sme rodina. Zrazu sa na stole objavil aj návrh od spomínanej strany. Dva rozdielne návrhy tak spôsobili pri rokovaniach výrazné napätie. Boris Kollár je dokonca ochotný ísť do novej vládnej krízy.

 

K posledným udalostiam sa vyjadril aj Robert Fico, podľa ktorého sa schôdza Národnej rady presunula práve kvôli konfliktu o novelizácií trestného poriadku vo veci kolúznej väzby. ,,Konflikt sa preniesol predovšetkým medzi strany Za ľudí a Sme rodina a myslím, že dnes už mnohí predstavitelia koalície ľutujú, že nepristúpili k odvolaniu pani Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti,” vyhlásil na tlačovej konferencií.

 

Predseda strany Smer-SD následne vysvetlil, prečo by mala šéfka rezortu spravodlivosti skončiť. ,,…pretože je drzejšia a drzejšia, dokonca poviem, že je drzejšia ako opica. To, čo si dovoľuje tento človek je absolútne mimo akejkoľvek politickej reality,“ uviedol, pričom je presvedčený, že konflikty sú v genetickej výbave súčasnej vlády.


sk_SKSlovak
sk_SKSlovak