Type to search

POLITIKA

ŠOKUJÚCE výsledky PRIESKUMU! Rastie KDH, Hlas a Republika, ostatní padajú

Hlavybôľ dnes zavládol v stranách SMER, Progresívne Slovensko, OĽaNO a SaS, naopak, výsledky prieskumu potešili KDH, Hlas a Republiku.

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali na začiatku februára, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 20,8 percenta hlasov. Druhý v poradí by skončil Smer-SD (14,6 percenta), po ňom nasleduje Progresívne Slovensko (11 percent). Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 1. až 8. februára na vzorke 1017 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

Štvrtá v poradí by skončila Republika, ktorá by získala 8,5 percenta. Nasledujú hnutie Sme rodina so ziskom 7,7 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, ktoré by volilo 6,9 percenta hlasujúcich, OĽANO so 6,4 percenta hlasov a SaS (5,3 percenta).

V parlamente by, naopak, neboli Aliancia (4,5 percenta), SNS (3,6 percenta), ĽSNS (2,9 percenta) ani Modrá koalícia (dve percentá). Miesto v zákonodarnom zbore by nemali ani Maďarské fórum (1,9 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,4 percenta) a Za ľudí (jedno percento).

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 38 mandátov v parlamente, Smer-SD by mal 27 mandátov a PS by malo 20 kresiel. Republiku by zastupovalo 16 poslancov a hnutie Sme rodina 14 poslancov. KDH by obsadilo 13 kresiel v parlamente, OĽANO by patrilo 12 kresiel a SaS by mala desať kresiel.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak