Type to search

ZAHRANIČIE

Djokovič vysiela svetu odkaz: Stojím si za tým a to je všetko!

Daniel Ouzky
Daniel Ouzky jún 02

Srbský tenista Novak Djokovič vyhlásil po postupe do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros, že si stojí za svojím odkazom ohľadom politickej situácie v Kosove. Svoj názor vyslal do sveta po triumfe v 1. kole nad Američanom so srbskými koreňmi Aleksandarom Kovačevičom 6:3, 6:2 a 7:6 (1)

“Kosovo je srdcom Srbska. Zastavte násilie,” napísal v srbčine na objektív kamery. “Povedal by som to znova, ale nemusím, pretože môj citát už máte,” povedal po stredajšom víťazstve v druhom kole nad Maďarom Mártonom Fucsovicsom. “Uvedomujem si, že mnoho ľudí môže nesúhlasiť, ale čo už. Je to niečo, za čím si stojím. A to je všetko,” citovala “Noleho” agentúra AFP.

Jeho vyjadrenie skritizovala francúzska ministerka športu Amélie Oudéaová-Castéraová, Kosovský olympijský výbor (KOC) a prezident Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) David Haggerty vyzval hráčov k opatrnosti. ITF dostala od Tenisovej federácie Kosova (FTK) žiadosť o trest pre 36-ročného tenistu, ten však podľa ITF nekonal v rozpore s pravidlami. Za Djokoviča sa postavila ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová, podľa ktorej by hráči mali mať v tomto smere slobodu.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak