Type to search

POLITIKA

Šimečka: Vlastenecká politika je to, čo Slovensku najviac škodí

„To, čo vychádza z nominácií aj memoranda, je rezignácia na riešenie problémov Slovenska,“ poznamenal predseda PS Michal Šimečka. Obáva sa, že nová vláda bude pôsobiť tak deštruktívne ako vláda Viktora Orbána v Maďarsku. Vlastenecká politika podľa Šimečku poškodí Slovensku.

Post podpredsedu parlamentu podľa Danka prináleží opozičnej strane. Líder Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka v nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo povedal, že má preto na túto pozíciu relevantný politický mandát. PS bude mať podľa Šimečku záujem o kontrolné parlamentné výbory, špeciálne o výbor na kontrolu Slovenskej informačnej služby. Jeho predsedom by sa mohli stať poslanci Jaroslav Spišiak či Tomáš Valášek (obaja PS).

Šimečka skritizoval možnú nomináciu Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia. „To je ako nominovať na ministerstvo zdravotníctva niekoho, kto chce ničiť nemocnice,“ skonštatoval. Líder PS zároveň odmietol, že by nejako loboval u prezidentky Zuzany Čaputovej na odmietnutí niektorých nominantov v budúcej vláde. Hlava štátu má podľa neho vlastný rozum aj ústavnú zodpovednosť.

Možné nominácie na ministrov podľa Šimečku ukazujú, že podmienka odbornosti a schopnosti riadiť rezorty bola na poslednom mieste. „To, čo vychádza z nominácií aj memoranda, je rezignácia na riešenie problémov Slovenska,“ poznamenal predseda PS. Obáva sa, že nová vláda bude pôsobiť tak deštruktívne ako vláda Viktora Orbána v Maďarsku. Vlastenecká politika podľa Šimečku poškodí Slovensku.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak