Type to search

POLITIKA

Hanbia sa za svojho šéfa? Poslanci OĽaNO odmietli v parlamente sedieť s Matovičom!

Nechcú sa hanbiť za svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča? A ostanú vôbec v hnutí, ktoré spoluzakladali? Zvolení poslanci Národnej rady (NR) SR Erika Jurinová a Jozef Viskupič z OĽANO a priatelia sa vzdajú poslaneckých mandátov.

Obaja uprednostnili funkcie šéfov samosprávnych krajov. Informovali o tom na utorkovej tlačovke. Jozef Viskupič okrem toho pripustil, že odíde aj z hnutia OĽANO. Na ďalšom sneme chce vystúpiť s požiadavkou, aby sa OĽANO a priatelia viac zameralo na otázky samospráv. Rozhodne sa aj na základe reakcie.

“V samosprávnej politike je možné zastávať mandáty aj do budúcna ako nezávislý kandidát. Máme veľa otázok a veľa odpovedí by som rád počul od predsedníctva a samotného predsedu,” uviedol.

Jurinová vysvetlila, že do parlamentu by nastúpila, ak by prekrúžkovala na kandidátke lídra hnutia Igora Matoviča a OĽANO a priatelia by bolo súčasťou vlády. “Oveľa prospešnejšia budem na úrade Žilinského samosprávneho kraja,” skonštatovala. Zhodnotila, že ak by chcela zodpovedne pristupovať k obom funkciám, nedalo by sa to zvládnuť.

V každom prípade platí, že Viskupič aj Jurinová odmietli sedieť v poslaneckých laviciach spoločne s Igorom Matovičom, u ktorého je predpoklad, že ponúkne z opozície opäť nejaké bizarnosti.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak